Przedszkole

Poniżej link do strony przedszkola:
www.ppalesnica.przedszkolowo.pl

Z życia przedszkola

      Ferie zimowe już za nami więc odpowiedni czas, aby opisać w kilku słowach jak udało się nam wykorzystać półroczny pobyt dzieci w naszym przedszkolu. Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkim dzieciom uczęszczającym do naszej placówki. Indywidualny rozwój dziecka staramy się wspomagać
i ukierunkowywać zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. U dzieci kształtujemy i rozwijamy aktywność wobec siebie, innych ludzi i otaczającego świata poprzez stwarzanie warunków umożliwiających osiągnięcie „gotowości szkolnej”. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach, zabawach, spacerach, uroczystościach organizowanych w przedszkolu i poza nim. Są to zajęcia wynikające z programu wychowania w przedszkolu i zajęcia dodatkowe, które wzbogacają ofertę edukacyjną.

     W ramach planu rocznego kształtujemy u dzieci poczucie przynależności narodowej. Starsze dzieci miały możliwość poznania godła, flagi narodowej oraz hymnu narodowego. Doskonałą okazją do przybliżenia tego tematu były obchody: Dnia Edukacji Narodowej, Dnia Niepodległości. Podczas tych obchodów wzbudzałyśmy u dzieci poczucie dumy z tego, że jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce. Poczucie przynależności narodowej  kształtowano także poprzez udział w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia.
W grupie sześciolatków  realizowano projekt edukacyjny „Ida święta”, którego  celem było zapoznanie dzieci z tradycjami   i zwyczajami świątecznymi, ukazanie piękna    Świąt Bożego Narodzenia, uświadomienie   doniosłości  i  ich rodzinnego charakteru. Sześciolatki wraz z rodzicami wykonały piękne  ozdoby świąteczne, przygotowały „Jasełka”, które przedstawiły swoim rodzicom i młodszym przedszkolakom. Wszystkie dzieci uczestniczyły w spotkaniu z Panią H.Nabielec, która przybliżyła dzieciom  zwyczaje i tradycje  bożonarodzeniowe  z Jej dzieciństwa. Nowością w naszym przedszkolu od tego roku była organizacja Gminnego Konkursu Plastycznego dla  przedszkolaków  „Wesoła godzinka, gdy stroi się choinka” . Prace oceniane były w dwóch kategoriach i tak w kategorii dzieci 3,4 letnie
I miejsce otrzymała:  Magdalena Drożdż z Filipowic
Wyróżnienia:  Joanna Pawłowicz z Paleśnicy  oraz  Gabriela  Duda  z Wróblowic

W kategorii dzieci 5,6 letnich
I miejsce otrzymała:  Patrycja Czech   oraz  Kornelia Rudnicka  z Paleśnicy
Wyróżnienie:  Emilia Pater  z Zakliczyna.

Gratulujemy zwycięzcom , wyróżnionym oraz wszystkim przedszkolakom za udział
w konkursie, a także nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.
Życzymy dalszych sukcesów.

     Ponadto  przedszkolaki uczestniczyły także w spotkaniach i uroczystościach:

- Bal Pani Jesieni, Dzień Przedszkolaka,  Dzień Pluszowego Misia,  Andrzejki,  spotkanie
z górnikiem, stomatologiem, ekologiem, strażakiem,  Mikołajki,  przedszkolna Wigilia,

W październiku  w Teatrze im. L.Solskiego  w Tarnowie obejrzeliśmy  bajkę pt.”Lokomotywa” oraz zwiedziliśmy ogrody słynnego kompozytora Pana Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

   Mamy nadzieję, że kolejne pół roku pracy z dziećmi będzie pełne atrakcji, nowych wyzwań i przygód. Zaowocuje ich uśmiechem, zadowoleniem ze strony rodziców oraz nowymi sukcesami.

 FOTORELACJA

Andrzejki
[Gallery not found]

Spotkanie z górnikiem
[Gallery not found]

Konkurs
[Gallery not found]

Spotkanie ze strażakiem

Wigilia
[Gallery not found]

Wycieczka
[Gallery not found]

Spotkanie z Panią Nabielec
[Gallery not found]

Stomatolog
[Gallery not found]

Pieczemy pierniki
[Gallery not found]

Jasełka
[Gallery not found]

Bawimy się
[Gallery not found]

Współpraca z biblioteką

Spotkanie z policjantem

Pluszowy miś

Mikołaj

Wielkanoc
[Gallery not found]

1 czerwca

Wycieczka

Wycieczka do Tarnowa

Możliwość komentowania jest wyłączona.