Projekt „Już pływam” w roku szkolnym 2015/2016

Od 6 kwietnia 2016 r. ruszyła wiosenna edycja projektu „Już pływam”, w której bierze udział 23 uczniów klas I – VI  z naszej szkoły. Zajęcia odbywają się  w środy  na Krytej Pływalni im. J. Kota w Bochni. Uczniowie przez dwie godziny korzystają z nauki pływania i atrakcji wodnych. Zajęcia prowadzone są w czterech 14-osobowych grupach przez profesjonalnych instruktorów. Cały projekt obejmuje 10 wyjazdów. 100 zł  - to koszt dojazdu, który ponoszą rodzice, a pozostałą odpłatność pokrywa gmina i urząd wojewódzki. W ramach promowania aktywności fizycznej uczniowie mają możliwość nauczyć się pływać, dbać o kondycję i  bezpieczeństwo w wodzie. Opiekę nad uczniami sprawuje wychowawczyni klasy I, Stanisława Kosakowska oraz chętni rodzice.

Z

Zakończyła się VI edycja projektu nauki pływania „Już pływam”. Z naszej szkoły wzięło udział  26 uczniów z klas I- VI. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu na krytej pływalni w Bochni i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Celem zajęć było nabycie podstawowych umiejętności pływackich oraz profilaktyka i korygowanie wad postawy. Bardzo ważnym elementem  projektu było przekazanie uczniom wiedzy na temat bezpieczeństwa i podstawowych zasad zachowywania się na kąpieliskach i pływalniach.

Możliwość komentowania jest wyłączona.