Projekt „Już pływam”

Gmina Zakliczyn w programie „Już pływam”

Zakończyła się kolejna  edycja programu „Już pływam”. W listopadzie i grudniu grupa 10 uczniów z klas I- III naszej szkoły brała udział w zajęciach nauki pływania. Projekt obejmował 10 wyjazdów. Uczniowie podczas zajęć rozwijali podstawowe umiejętności pływackie, poprawiali swoją kondycję oraz aktywnie spędzali czas wolny. Zajęcia nauki pływania odbywały się na krytej pływalni w Brzesku prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem w naszej szkole.

 

            Od kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Paleśnicy jest realizowany projekt „Już pływam”, w ramach zadania pn.: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży.

            Gmina Zakliczyn otrzymała od Zarządu Województwa Małopolskiego dotację celową, z której opłacone zostaną bilety wstępu na basen i wynagrodzenie instruktorów. Koszt wyjazdu na basen pokryli rodzice. Kurs nauki pływania przewiduje 10 wyjazdów po 2 godziny zajęć na basenie. Z nauki pływania w ramach projektu korzysta 28 uczniów klas I-V naszej szkoły. Zajęcia odbywają się w 14 osobowych grupach na krytej pływalni w Brzesku. Zajęcia nauki pływania będą realizowane w dwóch częściach. Pierwsza rozpoczęła się 5 kwietnia i będzie trwać do końca czerwca, druga realizowana będzie w miesiącach: od września do listopada.

Celem programu jest nabycie podstawowych umiejętności pływackich uczniów. Istotne jest również podniesienie świadomości dzieci z zakresu przestrzegania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk. Ważnym aspektem programu jest profilaktyka wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Ponad to pływanie wpływa korzystnie na podniesienie sprawności fizycznej. Uczestniczenie w tego typu zajęciach jest aktywną formą spędzania wolnego czasu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.