Szkolny Festiwal Nauki- niekonwencjonalny sposób zdobywania wiedzy.

Zgodnie z  kilkuletnią  tradycją w naszej szkole 30 kwietnia został zorganizowany Szkolny Festiwal Nauki. Tę imprezę uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta  i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak. Wszyscy uczniowie zgromadzili się na hali sportowej. Najpierw były warsztaty naukowców Pana Korka z ciekłym azotem pod nazwą  Brrr…..bardzo zimno. Ekipa Pana Korka gości u nas już od paru lat. Widzowie zobaczyli wystrzały, dymy i eksperymenty mrożące krew w żyłach z wykorzystaniem ciekłego azotu o temperaturze -196°C. Ochotnicy spośród zgromadzonych uczniów mogli sami sprawdzić jego działanie. Chętnych do udziału w doświadczeniach nie brakowało. Ciekły azot nie dość, że ma ekstremalnie niską temperaturę, to w dodatku cały czas wrze niczym gotująca się woda. Jak to możliwe? Szaleni naukowcy Pana Korka przekonywali uczniów , że nawet skomplikowane zagadnienia fizyczne można wytłumaczyć w prosty, barwny i ciekawy sposób. Wspólną naukową zabawę zakończył efektowny wybuch beczki pełnej piłeczek.

Oprócz ekipy Pana Korka na hali znajdowały się stoiska naukowe z różnorakimi atrakcjami. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach plastycznych zorganizowanych przez panią Joannę Soskę, w niezwykłym  konkursie kaligraficznym i mogli  łamać głowę, rozwiązując rozmaite zagadki  na stoisku pod tytułem Z łamigłówkami, które zostały przygotowane przez panią Annę Jędrykę, mogli uczestniczyć w warsztatach pod nazwą Programujemy przeprowadzonych przez  pana Andrzeja Niemca, które przyciągnęły uwagę  wielu osób. Były też stoiska ze zwierzętami, które hodują nasi uczniowie. Można było zobaczyć między innymi: chomika, króliki. Zainteresowanie zebranych wzbudziła niezwykle ciekawa wystawa przygotowana przez panią Barbarę Tokarz- Szwonder, która od lat kolekcjonuje ołówki  pt. Na początku była potrzeba…… ołówek. Dość pokaźna kolekcja została podzielona tematycznie i odpowiednio zostały nazwane poszczególne jej części np. Kraków w o….łówku, Sport, Muzyka, Podróże z ołówkiem, Muzea, Motywy zwierzęce i baśniowe.

Uczniowie wspaniale się bawili, festiwal dostarczył wielu wrażeń, wszyscy uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki oraz  ciekawie i pożytecznie spędzili czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.