Lec kolędo! Spotkanie kolędowe.

W wieczór Trzech Króli w naszej szkole odbyło  się spotkanie kolędowe , na które licznie przybyli: zaproszeni goście, mieszkańcy okolicznych wsi, rodzice, społeczność szkolna.

Najpierw pani Dyrektor Agnieszka Pomikło powitała gości: Pana Dawida Chrobaka Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, Panią Sabinę Martykę Przewodniczącą Rady Rodziców , społeczność lokalną i szkolną.

Następnie imprezę  uświetnił  koncert znakomitej  pianistki  chińskiego pochodzenia Krystyny Man Li Szczepańskiej – od niedawna mieszkanki gminy Zakliczyn. Artystce towarzyszyły córki   Miranda Konstancja i Awaz Lili. Obie grały; jedna na skrzypcach, a druga na wiolonczeli i śpiewały kolędy. W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwie kolędy. Występ bardzo podobał się zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła artystki.

Potem odbyły  się współczesne jasełka przedstawione przez uczniów głównie klas piątych, mówiące o wartościach ważnych w życiu każdego człowieka. Oprawę muzyczną przedstawienia przygotowała pani Stanisława Martyka wraz z chórem szkolnym.

 Następnym punktem programu był przegląd kolęd  w wykonaniu przedszkolaków
i uczniów. Każda klasa od przedszkolnych maluchów poprzez uczniów szkoły podstawowej  do uczniów trzecich klas gimnazjum zaprezentowała wybraną kolędę. Niektóre klasy przygotowały występ przy akompaniamencie kolegów, uczniów szkoły muzycznej, którzy grali na różnych instrumentach od pianina po skrzypce, flet
i  akordeon.  Uczniowie wraz z wychowawcami   w większości  bardzo profesjonalnie przygotowali  swój występ. Wszyscy oklaskiwali występujących.

Na koniec imprezy odbyło się wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie muzyka  pana Tadeusza Malika. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.  

Wieczór ten upłynął w miłej, świątecznej atmosferze  sprzyjającej integracji lokalnej społeczności i szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.