Świątecznie i nastrojowo

Zgodnie z  coroczną tradycją w naszej szkole odbył się apel przedświąteczny, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. Na tę uroczystość oprócz społeczności szkolnej  przybyli goście: Pan Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak i Pani Przewodnicząca Rady Rodziców Sabina Martyka. Na wstępie Pani Dyrektor Agnieszka Pomikło powitała zebranych oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.Następnie Pan Burmistrz wręczył stypendium ufundowane przez Miasto i Gminę Zakliczyn  uczniowi naszej szkoły  Bartłomiejowi Martyce w nagrodę  za wysokie osiągnięcia sportowe oraz złożył życzenia świąteczne wszystkim obecnym. W dalszej części apelu  życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazała Pani Sabina Martyka. Następnie głos zabrała Pani Ewa Misiak – pedagog szkolny, która mówiła o bezpieczeństwie w czasie ferii świątecznych szczególnie  na drodze i podczas zabawy sylwestrowej. Potem Samorząd Uczniowski  przekazał życzenia Panu Burmistrzowi, Pani Dyrektor i całej społeczności szkolnej, wręczając symboliczne stroiki zrobione przez uczniów, po czym wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę Wśród nocnej ciszy. Następnie Pani Dyrektor poinformowała zebranych  o sukcesach naszego chóru szkolnego, który zdobył pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Na koniec reprezentanci Samorządu Uczniowskiego  przedstawili wyniki konkursu pt. „Oryginalna Choinka Bożonarodzeniowa” oraz przeglądu: „ Najładniej udekorowana sala lekcyjna na Święta Bożego Narodzenia” zorganizowanych  w szkole.

Wyniki konkursu: „Oryginalna Choinka Bożonarodzeniowa” Celem konkursu było rozwijanie zdolności twórczych oraz pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Prace  oceniane były według  następujących kryteriów:

- samodzielność wykonania pracy

- oryginalność pomysłu

- estetyka wykonania

- dobór i wykorzystanie materiałów

- ogólne wrażenie artystyczne

Jury w składzie: p. Anna Jędryka

p. Izabela Pawłowicz

p. Władysława Kobylarczyk

zarząd Samorządu Uczniowskiego

Kategorie wiekowe:

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

I miejsce – Piotr Woźniak

II miejsce – Julia Wysocka

III miejsce —————–

Wyróżnienia : Krystian Mastalerz i Emilia Borzykowska

Uczniowie klas IV- VI szkoły podstawowej

I miejsce – Patryk Sowa

II miejsce – Justyna Jankoś

III miejsce – Kacper Klocek

Wyróżnienie: Magdalena Rudnicka

Uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum

I miejsce – Magdalena Warchałowska

II miejsce –   Klaudia Sacha i Anna Soska

III miejsce – Monika Styczeń

Wyniki  przeglądu „ Najładniej udekorowana sala lekcyjna na Święta Bożego Narodzenia”

Celem przeglądu było  uświadomienie uczniom odpowiedzialności za sale lekcyjne oraz pielęgnowanie  tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Sale  oceniane były według  następujących kryteriów:

- czystość i estetyka

- klasowa gazetka

- wystrój sali ( atrakcyjne i oryginalne pomysły na dekoracje )

Jury w składzie : p. Joanna Soska

p. Władysława Kobylarczyk

uczniowie Samorządu Uczniowskiego

Nagrodą  w przeglądzie była publiczna  pochwała.

Klasa

Suma punktów:  

I

12,4  

II

11,6  

III

10,4  

IV

13.8  

Va

11,0  

Vb

14,0 III miejsce

VI

9  

VII

12,4  

VIII

16,6 I miejsce

IIIa

16,2 II miejsce

IIIb

9,4  

Najładniej udekorowana sala  lekcyjna na Święta  Bożego Narodzenia to  sala  lekcyjna KLASY VIII .
Laureatom i uczestnikom gratulujemy i  życzymy wytrwałości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.