Goście w szkole

6 XII w szkole było jakby ciszej niż zwykle. Pewne napięcie, bardzo pozytywne, udzialało się wszystkim, ale to najmłodsi byli najbardziej podekscytowani. „Kiedy przyjdzie?”- pytali swoich nauczycieli. I przyszedł parę minut po godzinie dwunastej. Miał ze sobą ogromny worek, a w nim morze prezentów!

Świętego Mikołaja śpiewem przywitały najpierw przedszkolaki. Wszystkie roześmiane i szczęśliwe cieszyły sięz otrzymanych podarków. Do nieco starszych dzieci Mikołaj wysłał swoich pomocników, którzy częstowali owocami i słodyczami.

               Uczniów klasy I czekała dodatkowa niespodzianka- tego dnia zostali oni pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Pani Ania zapoznała najmłodszych z regulaminami biblioteki i zasadami w niej obowiązującymi, pokazała gdzie szukać lektur, baśni i bajek. Uczniowie otrzymali niezbędniki czytelników i pamiątkowe dyplomiki. A potem…odbyły się warsztaty czytelnicze pod hasłem „Pogotowie Literackie”. Panie, które prowadziły zajęcia, ubrane w białe kitle badały, czy w żyłach pierwszoklasistów płynie krew czytelników i czy ich serca biją dla książek. Wszyscy okazali się miłośnikami literatury, dlatego zalecono im czytanie przed snem minimum 25 minut. Na końcu dzieci wykonały mikołajkowe zakładki do książek.

Także uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach. Drugoklasiści pochylili się nad twórczością Tuwima, trzecioklasiści natomiast pod okiem pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie rozwijali kreatywność i logiczne myślenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.