V Międzygminny Konkurs Przyrodniczy „ Na leśnych tropach”

V Międzygminny Konkurs Przyrodniczy „Na leśnych tropach”, dla szkół podstawowych zorganizowany przez  Nadleśnictwo Gromnik i Szkołę Podstawową w Paleśnicy przy współudziale Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach odbył się 15 listopada 2018 r. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali : ViceStarosta Powiatu Tarnowskiego – Pan Zbigniew Karciński Prezes Okręgu Łowieckiego w Tarnowie  – Pan Krzysztof Łazowski.

W przyrodniczej rywalizacji, ze  znajomości gatunków łownych i chronionych naszych lasów oraz stosowania i rozumienia terminologii łowieckiej, uczestniczyło 10 szkół: Bogoniowice, Ciężkowice,  Filipowice,  Gromnik,  Jastrzębia, Lubcza,  Paleśnica,  Stróże,  Tuchów,  Zakliczyn. Szkoły reprezentowane były przez 20 uczniów klas IV – VI.

W etapie międzygminnym szkoły, tradycyjnie już, rywalizują o najlepszy wynik: uczniowie pisali test sprawdzający wiadomości, rozpoznawali gatunki łowne i chronione ssaków na przygotowanej prezentacji multimedialnej, stosowali terminologię myśliwską do opisu sylwetek 4 gatunków zwierząt łownych.

O rezultacie i miejscu  poszczególnych szkół zdecydowały indywidualne wyniki uczniów oraz efekty  pracy zespołowej. Poziom zmagań był bardzo wyrównany, uczniowie wykazali się znajomością materiału przewidzianego regulaminem konkursu i niewielką różnicą punktów rozstrzygnęła się rywalizacja o zwycięstwo w konkursie:

  1.  miejsce: Szkoła Podstawowa w Paleśnicy ( uczennice ; Małgorzata  Guśtak i Zuzanna Zielińska )  – drużyna uzyskała 195 pkt
  2. miejsce: Szkoła Podstawowa w Gromniku  ( Julia Gąsior i Natalia Ptaszkowska ) drużyna uzyskała 149 pkt
  3. miejsce: Szkoła Podstawowa w Filipowicach  ( Monika Kołacz i Aleksandra Sarwa)– drużyna uzyskała 132 pkt

Przyznano również indywidualne nagrody dla trzech najlepszych uczestników a raczej uczestniczek konkursu;

  1. miejsce: Zuzanna Zielińska   – 54 pkt
  2. miejsce :    Małgorzata Guśtak  – 54 pkt ( o II miejscu rozstrzygnęła dogrywka)                                                               
  3. miejsce:  Julia Gąsior – 48 pkt

Nadleśnictwo Gromnik ufundowało atrakcyjne nagrody dla uczniów:  laserową drukarkę, głośniki i wiele innych gadżetów, każdy uczestnik konkursu otrzymał karmnik dla ptaków i pamiątkowy dyplom. Nie zapomniano też o poczęstunku. Nagrody w konkursie  wręczali: Pan Nadleśniczy Eugeniusz Piech, ViceStarosta Powiatu Tarnowskiego - Pan Zbigniew Karciński, ViceBurmistrz Zakliczyna  Pan Dawid Drukała, Dyrektor ZSP w Paleśnicy Pani Agnieszka Pomikło.

Wiele starań w przygotowanie i organizację konkursu włożył  reprezentujący  Nadleśnictwo  Gromnik mgr inż. Marek Malinowski.

 Organizacyjnie Szkoła Podstawowa w  Paleśnicy  reprezentowana była przez nauczycielki:   Panią Krystynę Michałek i Panią Annę Moj – szkolnego koordynatora konkursu. Dyrekcja Szkoły Podstawowej  w Paleśnicy dziękuje Nadleśnictwu Gromnik  za merytoryczny patronat nad konkursem, za nagrody i wsparcie organizacyjne oraz Dyrekcji Muzeum za udostępnienie sal na potrzeby konkursu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.