Nasi uczniowie uczestnikami projektu Naukobus

W dniu 5 października większość uczniów naszej szkoły miała możliwość przeprowadzać niezwykłe eksperymenty naukowe na interaktywnych eksponatach z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To mobilne laboratorium dotarło do naszej gminy do Szkoły Podstawowej  w Zakliczynie dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
18 eksponatów np. „Kula plazmowa”, „Półkule magdeburskie”, Wirujące krzesło”,– było do dyspozycji uczniów, którzy mogli zgłębiać tajniki wiedzy z różnych dziedzin nauki: fizyki, biologii, matematyki pod okiem animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy dobrze się bawili, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na koniec każdy ze zwiedzających otrzymał Poradnik młodego naukowca z propozycjami doświadczeń, które z łatwością można wykonać w domu. Angażujące uczniów eksperymenty to sposób na rozbudzenie ich ciekawości i zainspirowanie do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.