Uczniowie na koncercie muzyków z USA

W czwartek, 21 czerwca
(g. 10:30) uczniowie klas czwartych i piątej naszej szkoły udali się do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach na specjalny koncert symfoniczny dedykowany grupom młodzieży szkolnej. Wystąpiła młodzieżowa orkiestra symfoniczna ze stanu Minnesota w Stanach Zjednoczonych.  Można było wysłuchać w jej wykonaniu różnorakich  utworów znanych kompozytorów  jak np. Johanna Straussa Jr. Leonarda Bernsteina, Michaela Abelsa obecnego na koncercie czy  Witolda Lutosławskiego  Występom orkiestry towarzyszyły rozmowy  z artystami, dyrygentem(Mark Russel Smith)  i kompozytorem (Michael Abels) tłumaczone dla publiczności na język polski.

Koncert dostarczył młodym odbiorcom wielu wrażeń i wiedzy muzycznej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.