Warsztaty z oswajania tygrysa i skutecznego poszukiwania skarbu!

Okazuje się, że oswojenie tygrysa i znalezienie prawdziwego skarbu jest możliwe. Trzeba się tylko tego nauczyć. Jak to zrobić, uczono gimnazjalistów w trakcie dwudniowych zajęć prowadzonych przez specjalistów z Krakowa i Radomia.

„Skarbami” dla młodych ludzi, wbrew temu, co piszą media, są: głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Na drodze do ich zdobycia stoi jednak „wewnętrzny tygrys”, którego każdy nosi w sobie (np. pobudzenie seksualne, złość, gniew). To, w jaki sposób nauczymy się z nim walczyć, zaważy na naszym życiu w przyszłości. Trenerzy przekazali uczestnikom szereg wskazówek, jak sobie radzić w własnymi ograniczeniami, hartować siłę charakteru i asertywność, aby przeciwstawiać się negatywnej presji rówieśników.

W trakcie zajęć podejmowano trudne tematy- prawa rządzące miłością, uzależnienie od seksu i pornografii oraz mechanizmy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Wszystkie te tematy poruszane były z dużą delikatnością i powagą. Jednocześnie trenerzy wyraźnie pokazali, że najważniejsi przewodnicy, od których młodzi ludzie mogą się wiele nauczyć w życiu, są wokół nich. Są to rodzice, dziadkowie, wychowawcy, trenerzy, instruktorzy harcerscy, duchowni. Ważne jest, by brać od życzliwych dorosłych ze swojego otoczenia to, co w każdym z nich jest najlepsze.

„Archipelag skarbów” – polecamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.