Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jak co roku z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wszyscy uczniowie uczcili tę datę, pamiętając o galowym stroju i śpiewając wspólnie hymn państwowy.

Na wstępie zebranych powitała pani Dyrektor Agnieszka Pomikło. Następnie krótko przedstawiła rys historyczny obchodzenia świąt narodowych oraz  znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 maja jako ważnego  wydarzenia w historii naszej ojczyzny.

 Później odbyła się inscenizacja przygotowana przez panie: Władysławę Kobylarczyk i Patrycję Świerczek. Treści scenariusza przybliżyły uczniom okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców tej ustawy i jej główne postanowienia.

W dalszej części uczennice klasy szóstej w pantomimicznym występie przedstawiły symboliczną wersję rozbiorów Polski.

Uczniowie podczas tej uroczystości mieli okazję pogłębić znajomość historii naszego narodu, który przez wieki musiał walczyć o wolność .

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.