Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty!

Tradycją jest, że w naszej szkole odbywa się finał Gminnego Konkursu „Mistrz Matematyki 2018”.

W tym roku do zawodów zgłosiło się 6 szkół. Jedenastu uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych  spotkało się się 24 kwietnia w szkole w Paleśnicy, by walczyć o tytuł MISTRZA. Uczestnicy mieli do rozwiązania 16 (trudnych) zadań. Najbieglej liczył Bartosz Perkman ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie i to on otrzymał tytuł MISTRZA Matematyki. Drugie miejsce zajął  Szymon Michalik (Szkoła Podstawowa w Stróżach) a trzecie Wojciech Truchan (Szkoła Podstawowa w Faściszowej).

Przebieg Konkursu obserwowali goście: panie Agnieszka Malisz (Inspektor do spraw Oświaty, w zastępstwie Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn), Sabina Martyka (Przewodnicząca Rady Rodziców Sz.P w Paleśnicy) oraz opiekunkowie i rodzice uczestników Konkursu.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Paleśnicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.