FESTIWAL NAUKI 2018

Program tegorocznego Festiwalu Nauki zapowiadał się imponująco. Jednak to, co działo się na sali gimnastycznej przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania.

Najpierw zaprezentował się pan Korek. Opowiadał o wynalazkach, które zmieniły ludzkość. Był to wykład okraszony eksperymentami i doświadczeniami, a my czynnie w nich uczestniczyliśmy: Tobiasz budował mikrofon, Oliwia zamieniała energię mechaniczną na elektryczną, Kasia testowała śrubę Archimedesa, Dominik badał zastosowanie aerografu, a chłopcy z klasy trzeciej wozili Wiktorię taczkami, które własnoręcznie zbudowali. Największą atrakcję zostawiono na koniec- pomocnik pana Korka przy pomocy trójkołowego wózka i gaśnicy pokazał nam zasadę działania silnika odrzutowego. Dymu było co niemiara…

Ponadto dowiedzieliśmy się sporo o żarówce, przekładni mimośrodowej i poduszkowcu, a mimochodem poznaliśmy wiele praw fizyki.

Po wykładzie pana Korka przyglądaliśmy się stoiskom przygotowanym przez gości, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

Grupa gimnazjalistów z klasy drugiej przedstawiła swój projekt edukacyjny pt. „Fizyka jakiej nie znacie”. Uczniowie zaprezentowali ciekawe doświadczenia fizyczne np.: leniwą kulę, lewitującą piłkę, „pożerającą” substancję magnetyczną i szereg innych.

Pani Anna Moj wraz z zaproszonym z Nadleśnictwa Gromnik gościem przeprowadzała konkursy na temat flory i fauny lasów Polski.

Na stoisku przygotowanym przez p. Annę Jędrykę można było rozwiązywać zagadki logiczne, układać puzzle metalowe oraz zmierzyć się z łamigłówkami o różnym stopniu trudności.

Maluchy zachwycały się zwierzątkami, które uczniowie przynieśli z domów: szynszylem, świnkami morskimi, króliczkami i zeberkami.

Po przerwie obiadowej zaprezentowali się nam uczniowie szkoły muzycznej. Wysłuchaliśmy koncertu gitarzystów, skrzypaczek, puzonisty i saksofonistki. Na końcu efekty swojej pracy przedstawili uczniowie kl.II gimnazjum, którzy od początku roku uczestniczyli w projekcie pod opieką p. Andrzeja Niemca.

Po tak ekscytującym dniu już zastanawiamy się, czym organizatorzy Festiwalu zaskoczą nas za rok…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.