BYLIŚMY W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH

We czwartek, 16 listopada, wczesnym rankiem wyruszyliśmy w kierunku Kielc, by po 3 godzinach jazdy dotrzeć do Huty Szklanej. Tu opuściliśmy autokar i poszliśmy na Łysą Górę. Umiarkowany wiatr i  słoneczko wychylające się zza chmur sprzyjały wyprawie. Na szczycie zwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu oraz Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego, którym opiekują się misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej. Oprowadzający nas po klasztorze ojciec opowiadał nam o historii tego miejsca: o przyjeżdżającym tu królu Władysławie Jagielle,  relikwiach Krzyża Św., funkcjach sanktuarium. Obowiązkowy punkt wycieczki- sklep z pamiątkami- też został zrealizowany;)

Wracaliśmy szlakiem królewskim, który prowadził przez las, ścieżka była kamienista, a na pewnym odcinku dość wysokie, kamienne schody. Urozmaiceniem na trasie były duże, rzeźbione w drewnie stacje drogi krzyżowej.

W domu byliśmy późnym wieczorem i do nocy opowiadaliśmy o dniu pełnym wrażeń.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.