Odblaskowa szkoła

Już od pierwszych dni września odbyły się w klasach liczne zajęcia na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Na korytarzach i w  salach lekcyjnych pojawiły się gazetki ścienne dotyczące: budowy drogi, rodzajów i znaczenia znaków drogowych, pracy policjanta, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Na lekcjach uczniowie projektowali z różnych materiałów odblaski, znaki drogowe, rysowali swoją drogę do szkoły. Dużą popularnością wśród dzieci młodszych cieszyły się zajęcia na temat ruchu drogowego przeprowadzone z pomocą tablicy interaktywnej. Uczniowie mieli możliwość połączenia zabawy z nauką, rozwiązywania różnego rodzaju zadań, ćwiczeń testów, quizów, obejrzenia  kreskówki profilaktyczno-edukacyjnej.

Po zajęciach teoretycznych w klasach uczniowie przystąpili do ćwiczeń praktycznych na ulicy i boisku szkolnym. W tym celu ubrani w kamizelki i elementy odblaskowe udali się na ulicę, aby  przećwiczyć zdobytą  wiedzę i umiejętności w praktyce. Rozpoznawali mijane znaki, poznawali  miejsca wyznaczone do przekroczenia jezdni przez pieszych, badali natężenie ruchu na drodze, wskazywali na jakie niebezpieczeństwa są narażeni w czasie poruszania się po drodze, uczyli  się, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.

Pod koniec października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem widoczny na drodze”. Uczniowie wykonali ciekawe prace promujące noszenie odblasków. Komisja przyznała 1, 2 i 3 miejsce oraz 8 wyróżnień.

W teście sprawdzającym znajomość zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczniowie odpowiadali pisemnie na 10 pytań. Osiemdziesiąt procent uczniów uzyskało w teście maksymalną ilość punktów.

Uczniowie klasy pierwszej rozwiązywali test na zajęciach komputerowych.

Inne działania

  • Klasy młodsze zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Programu „Klub Bezpiecznego Puchatka” oraz „Starsi ….”
  • Uczniowie klas IV przygotowują się do zdobycia karty rowerowej, poszerzają wiedzę z zasad ruchu drogowego, doskonalą umiejętność jazdy na rowerze
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.