„Przemoc to niemoc”

W dniu 25 września podczas zebrania  z rodzicami odbyła się prelekcja pt. „Metody wychowawcze bez przemocy” przeprowadzona przez panią
Barbarę Woszczynę – psychologa, dyrektora Krakowskiego Ośrodka Terapii. Szkolenie to było jednym z działań podejmowanych w naszej szkole w ramach projektu „Przemoc to niemoc” realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie. Podczas wystąpienia prelegentka zwróciła uwagę na potrzebę współpracy rodziny i szkoły w pokonywaniu trudnych, związanych z przemocą zachowań uczniów. Przypomniała również o potrzebie miłości w rodzinie, zainteresowaniu sprawami dziecka oraz znaczeniu konsekwencji w wychowaniu dzieci.

W ramach tego samego projektu młodzież klas III gimnazjum miała okazję uczestniczyć      w zajęciach wychowawczych dotyczących przemocy przeprowadzonych przez panią Joannę Dobrzańską – pedagoga z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie. Tematyką warsztatów było zjawisko przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Kolejne spotkanie, tym razem z uczniami klas II gimnazjum, odbędzie się niebawem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.